Vērtīgi padomi, kas palīdzēs sasniegt labāku darba un privātās dzīves līdzsvaru
Darba un privātās dzīves līdzsvars ir kļuvis par kopīgu sabiedrības mērķi un mēs visi cenšamies atrast labāko formulu, kā to sasniegt. Piemēram, ir uzņēmumi, kas piedāvā izvēlēties elastīgu darba grafiku vai arī iespēju strādāt attālināti, taču viens no būtiskākajiem faktoriem, ko varam ietekmēt, ir tas, kā mēs izmantojam tās 24 stundas, kas katram no mums ik dienu tiek piešķirtas. Lai kā arī reizēm gribētos, papildu stundas iegūt nav iespējams, tomēr mēs varam rīkoties ar atvēlēto laiku efektīvi un paveikt daudz vairāk, nekā sākumā šķiet - lasi tālāk, lai uzzinātu vairāk par ieguvumiem, ko var sniegt laika un darbu plānošana.
Izveido darbu sarakstu
Katras dienas beigās izveido veicamo darbu sarakstu nākamajai dienai. Tam ir vairāki ieguvumi: pirmkārt, Tu varēsi izsvītrot no saraksta visu paveikto un tādējādi gūt tūlītēju gandarījumu. Otrkārt - saraksts motivēs Tevi turpināt darboties, līdz viss ieplānotais ir paveikts. Tikai atceries uzstādīt reālistiskus mērķus un nepārpildīt sarakstu ar uzdevumiem, kurus nav iespējams paveikt dienas ietvaros.
Nosaki prioritātes
Kas ir svarīgākais, kas Tev šodien jāpaveic? Kas ir steidzams un kas var pagadīt? Kuram uzdevumam nepieciešams veltīt vairāk laika? Uzdod sev šos jautājumus, sastādot darāmo darbu sarakstu un ik dienu ieplāno laiku svarīgāko un steidzamāko uzdevumu veikšanai. Reizēm var šķist, ka svarīgi ir pilnīgi visi darbi, taču atceries, ka stundu skaits dienā ir ierobežots un Tu vari nepagūt izdarīt visu. Tādēļ fokusējies uz tiem uzdevumiem, kas ir būtiskākie un kurus Tu vari paveikt dienas laikā.
Sadali lielos darbus mazākos uzdevumos
Ja Tu jau kuro dienu pēc kārtas atliec kāda lielāka darba veikšanu, jo nezini, ar ko sākt, ir vērts sadalīt šo darbu mazākos uzdevumos. Šādi Tu ne tikai uzlabosi savu produktivitāti, bet arī ātrāk redzēsi katra mazā uzdevuma rezultātu, kas palīdzēs neapstāties pie paveiktā un novest iesākto līdz galam.
Ierobežo laiku, ko pavadi sociālajos tīklos un aplikācijās
Vai kādreiz esi saskāries ar situāciju, kad ieej Facebook, lai pārbaudītu ziņas, un attopies, ka esi pavadījis sociālajā tīklā jau veselu stundu? Ja šāds scenārijs Tev ir pazīstams, centies ierobežot laiku, ko velti dažādiem sociālajiem tīkliem un aplikācijām. Tā kā aplikācijas bieži vien sūta lietotājiem dažādus paziņojumus, Tu vari atslēgt tos sava telefona iestatījumos. Šādi tu nodrošināsies pret gadījumiem, kad Tava uzmanība tiek pēkšņi novērsta.
Saglabā fokusu
Tā vietā, lai vienlaicīgi darītu vairākus darbus, centies fokusēties uz vienu lietu. Darot vairākus darbus reizē, Tu nespēj veltīt pilnvērtīgu enerģijas daudzumu katram no tiem, tādēļ daudz efektīvāka stratēģija ir pabeigt vienu uzdevumu, pirms ķerties pie nākamā. Turklāt, darot lietas secīgi, ar katru no tām Tu tiksi galā daudz ātrāk.
Ieplāno laiku sev
Ja jau Tu ieplāno visus dienas darbus, kādēļ gan neieplānot arī brīvo laiku? Laika plānošana ir efektīvs rīks, kas ļauj Tev paveikt vairāk, tāpēc ir gluži dabiski, ka savā dienaskārtībā tu iekļauj arī hobijus un laiku, ko pavadīsi kopā ar ģimeni un draugiem. Saplānojot gan darba, gan arī ārpusdarba aktivitātes, Tu varēsi būt drošs, ka abām šīm dzīves daļām tiek atlicināts pietiekami daudz laika.