2023-04-13 14:47:21

Kā saglabāt produktivitāti, strādājot no mājām

2020.03.17

Daudziem profesionāļiem darbs no mājām ir kā patīkams darba devēja nodrošināts bonuss, ko laiku pa laikam izmantot. Bet, ko darīt tad, ja attālinātais darbs ir kļuvis par nepieciešamību un Tu nekad iepriekš neesi strādājis no mājām? Ļoti iespējams, ka Tu uztraucies, vai spēsi saglabāt savu produktivitāti. Mēs nākam talkā, lai palīdzētu Tev sagatavoties attālinātajam darbam un turpināt veikt savus pienākumus kā ierasts. 

Mosties laikus

Lai arī Tev varētu būt liels kārdinājums pagulēt ilgāk un ieslēgt datoru vien dažas minūtes pirms darba laika sākuma, Tu jutīsies labāk, ja modīsies laikus. Parastā darba dienā, kamēr mēro ceļu uz darbu, Tu pamazām atžirgsti un, ierodoties birojā, visticamāk jau esi gatavs ķerties klāt saviem pienākumiem. Nevajag liegt savam ķermenim šo pamošanās iespēju arī strādājot no mājām - celies vismaz 30 minūtes pirms darba laika sākuma, veic savus rīta rituālus un, sēžoties pie datora, Tev nevajadzēs cīnīties ar miegu. 

Iekārto atsevišķu darba vietu

Tas, ka Tu fiziski neatrodies birojā, nenozīmē, ka Tev mājās nevar būt savs personīgais mini-birojs. Mēs iesakām iekārtot atsevišķu darba vietu - vislabāk pie galda, nevis dīvānā vai gultā. Protams, strādāšana, guļot siltā gultā, varētu šķist ļoti vilinoša, taču šāda vide drīzāk rosina domas par atpūtu nevis darbu, un var gadīties, ka šādi tikt galā ar darba pienākumiem un koncentrēties uz tiem Tev būs krietni grūtāk.

Atstāj savu pidžamu guļamistabā

Kas gan var būt jaukāks par strādāšanu pidžamā! Piekritīsim - šāds apģērbs ir patiešām ērts un omulīgs. Taču, tā kā pidžama paredzēta miegam un atpūtai, tā var vedināt Tevi uz domām par laiskošanos nevis strādāšanu, un tas nepavisam nav tas, kas šoreiz nepieciešams. Tas, ko Tu velc mugurā, ietekmē arī to, kā Tu jūties un izturies. Tādēļ, lai saglabātu produktivitāti, iesakām izvēlēties, piemēram, džinsus un T kreklu. Šādā apģērbā jutīsies gana komfortabli, taču tas neraidīs smadzenēm “signālus”, ka laiks zvilnēt dīvānā. 

Informē mājiniekus

Ja Tu nedzīvo viens, noteikti informē savus mājiniekus (dzīvesbiedru, māsu, brāli, bērnus, dzīvokļa biedrus, u.c.)  par to, ka strādāsi no mājām. Ja Tev ir bērni, pastāsti viņiem, ka tas, ka Tu strādā no mājām, nenozīmē ka esi mājās “uz pilnu slodzi” un nevari pavadīt ar viņiem tikpat daudz laika kā brīvdienā, kad arī esi mājās, jo vispirms Tev jāveic savi darba pienākumi. Lai Tev un mājiniekiem būtu ērtāk, Tu vari iedibināt kādu sistēmu - piemēram, no plkst. 9.00 līdz 12.00 Tu neesi pieejams, jo esi “darbā”. Savukārt no 12.00 līdz 13.00 Tev ir “pusdienlaiks”, kura ietvaros vari pavadīt laiku ar tuviniekiem. Ja darba ietvaros Tev jāpiedalās online konferenču zvanos, noteikti pabrīdini mājiniekus par laiku, kad tie notiks un atgādini, ka šai laikā viņiem jāizturas klusu un nav vēlams Tevi traucēt.

Ieturi pauzes

Atrodoties  birojā, Tu diez vai visu laiku strādā bez pārtraukuma. Tāpēc neaizmirsti ik pa laikam ieturēt īsas atpūtas pauzes arī strādājot mājās. Pagatavo virtuvē tasi kafijas, ieturi pusdienu maltīti, velti kādu brīdi sarunai ar mājiniekiem. Īsas atpūtas pauzes palīdzēs Tev atvilkt elpu no darba, lai pēc tam ar jaunu sparu ķertos klāt iesāktajiem uzdevumiem. 

Pieņem jaunos apstākļus

Biroja vide un mājas vide ir atšķirīgas, tāpēc var paiet dažas dienas, līdz pierodi pie jaunajiem apstākļiem. Tā vietā, lai uzreiz mēģinātu darīt visu tieši tāpat, kā esi ieradis darīt birojā, mēģini saprast, kāds ir labākais ritms, lai mājas atmosfērā tiktu galā ar visiem darba dienas pienākumiem. Un atceries - gadās situācijas, kad uzņēmumiem īsā laika periodā ir jāpielāgojas jauniem apstākļiem, proti, darbinieku strādāšanai attālināti. Iespējams, būs brīži, kad lietas neritēs tik gludi, kā tas bija ierasts. Taču, darbojoties kopā un saglabājot komandas garu, ir iespējams tikt galā ar visdažādākajām grūtībām.
 

Ieskaties - šeit atradīsi vakances, kurās tiek piedāvāta iespēja strādāt no mājām