2023-04-13 14:47:21

5 pazīmes, ka Tev ir labs darbs

2017.01.17

Vēlies pārbaudīt to, vai Tev ir labs darbs? Zemāk esam apkopojuši 5 svarīgākās pazīmes, kas par to liecina. Lasi tālāk!

 

1. Darba apstākļi

Arī darba devēji domā par to, kā radīt saviem darbiniekiem labus darba apstākļus: apmierināts un motivēts darbinieks daudz labāk veic savus pienākumus, tādēļ patīkamas vides nodrošināšana ir svarīgs uzdevums. Amerikāņu psihologs Frederiks Hercbergs izvirzījis vienu no pazīstamākajām motivācijas teorijām. Saskaņā ar viņa pētījumiem, ir vairāki faktori, kas liek cilvēkiem strādāt labāk: atzinība, atbildība un apziņa, ka uzņēmumamu esi vērtība. 
 
Lai parādītu darbiniekam to, ka viņš ir vērtība, un atzītu viņa nopelnus, var piedāvāt jaunu, interesantu amatu, paplašināt pienākumu loku vai atrast kaut ko, par ko uzslavēt - par lojalitāti vai veiksmīgu projekta īstenošanu. Ja darbā nav attīstības iespēju un par saviem pūliņiem un iniciatīvu darbinieks nesaņem neko vairāk par “Paldies”, motivācija ātri zūd un darbs pārvēršas par rutīnu. 
 

Pašpārbaude 

Iztēlojies sevi pēc 3 gadiem šajā pašā uzņēmumā. Vai esi saņēmis paaugstinājumu amatā? Vai pienākumu loks un atbildības joma ir paplašinājusies? Vai Tev ir interesanti strādāt? Ja grūti iztēloties savu nākotni, pavēro kolēģus: kāds ir viņu karjeras stāsts? Vai viņi ir apmierināti? Vai viņiem šķiet, ka viņi tiek novērtēti? Ja uz visiem šiem jautājumiem atbildēji ar ”nē”, šo punktu varat novērtēt ar mīnus zīmi. 
 
 

2. Pienācīgs atalgojums

Alga ir viens no galvenajiem faktoriem, pēc kura tiek novērtēta potenciālā (vai pašreizējā) darba vieta. Ir loģiski, ka algai būtu jābūt tādai, kas atbilst darbinieka ieguldījumam uzņēmumā. Taču arī šo ieguldījumu nereti var novērēt subjektīvi. Piemēram, Tava alga var būt augstāka par vidējo attiecīgajā nozarē, taču tai pat laikā mazāka par kolēģa algu, kurš ieņem tādu pat amatu. 
 

Pašpārbaude

Vai esi apmierināts ar savu algu? Vai Tev pietiek ikdienas izdevumiem? Vai strādājot šajā amatā ir iespējams saņemt vairāk? Vai uzskati, ka uzņēmums maksā Tev tik, cik esi pelnījis? 
 
 

3. Stabilitāte un saistību izpilde

Stabilitāte ir ļoti būtisks faktors: no potenciālajiem darba devējiem to sagaida lielākā daļa darba meklētāju. Stabilitāte ietver sevī ne tikai sociālās garantijas, bet arī to, ka samaksa par darbu tiek veikta laikus un oficiāli (t.i. tiek nomaksāti visi nodokļi), kā arī darbs pats par sevi nerada problēmas ar likumu.
 

Pašpārbaude

Vai visu algu saņem oficiāli? Vai strādājot savā darba vietā esi “pārliecināts par rītdienu”? Vai Tu vēlētos, lai arī Taviem tuviniekiem būtu darbs, kurā būtu tāds pats stabilitātes līmenis? 
 
 

4. Attīstība

Darba vietā var būt gan personīgā, gan profesionālā izaugsme, bet vislabāk ir tad, ja izdodas realizēt abus izaugsmes veidus: vilšanās par darbu, kurā esi apguvis daudzas interesantas, taču nākotnē nepielietojamas prasmes, var būt lielāka par vilšanos mazā atalgojumā.
 

Pašpārbaude

Ko jaunu esi apguvis pēdējā gada laikā savā darba vietā? Vai Tev ir iespēja izglītoties (apmeklēt kursus, seminārus, u.c.)? Vai nākotnē prasmes, kuras esi apguvis šajā darba vietā, būs noderīgas? Vai vari ar lepnumu stāstīt par sava darba rezultātiem? 
 
 

5. Komanda

To, kādas attiecības ir kolektīvā, lielā mērā nosaka uzņēmums un tā vadītāji. Uz cieņu un uzticību balstītas attiecības  - tas ir svarīgs faktors, kas raksturīgs jēdzienam “sapņu darbs”. Pie iepriekšminētajiem faktoriem var attiecināt arī cieņu un uzticību vadītājam. 
 

Pašpārbaude

Vai kolēģi ieklausās Tavā viedoklī? Vai vari uzticēties savam priekšniekam? Vai esi gatavs lūgt padomu kolēģiem? Vai Tu vari mācīties no saviem kolēģiem? 
 
Ja esi atbildējis uz visiem pašpārbaudes jautājumiem un lielākā daļa atbilžu ir bijušas “nē”, iespējams, ka Tev ir pienācis laiks izskatīt jaunas darba iespējas.

 

Jaunākie darba piedāvājumi - ieskaties