5 padomi, kas palīdzēs kļūt veiksmīgākam
Veiksme ir relatīvs jēdziens. Tas, kas vienam ir sapņu piepildījums, citam nozīmē vien soli ceļā uz virsotni. Varbūt Tu nemaz nenojaut, ka patiesībā esi veiksmīgs vai arī nepamani, ka līdz veiksmei pietrūkst vien pussolis. Taču sākumā mēs iesakām tikt vaļā no 5 ieradumiem, kas traucē Tev kļūt labākam.
Nesalīdzini sevi ar citiem
Salīdzinot sevi ar apkārtējiem, Tu rīkojies netaisnīgi attiecībā pret sevi. Proti, salīdzinot sevi ar kādu citu, Tu kļūsti kritisks, jo lieliski apzinies savas stiprās un vājās puses. Taču par salīdzināšanas objektu Tu zini tikai to, ko redzi - tikai labās lietas. Rezultātā cieš Tava pašapziņa un zūd vēlme attīstīties.
Ir vērts apzināties, ka salīdzināšana ir bezgalīga. Vienmēr būs cilvēki, kas ir labāki vai, gluži otrādi, sliktāki par Tevi. Taču Tu esi unikāla personība ar saviem talantiem, spējām, idejām un Tev šajā dzīvē ir ejams savs ceļš.
Lepojies ar sevi un ik vakaru atrodi vismaz 5 iemeslus, par ko sevi uzslavēt.
Aizmirsti par vārdu “slinkums”
Ja tu vēlies labāku darbu, paaugstinājumu, attīstīt savu biznesu vai īstenot jebko citu, Tev ir jāaizmirst par tādu vārdu kā “slinkums”. Par veiksminiekiem nepiedzimst, par tādiem kļūst.
Lai kļūtu par izcilību, nepieciešams nepārtraukti attīstīt savas iemaņas un pilnveidoties. Dažādi pētījumi apstiprina, ka, lai kļūtu par ekspertu kādā jomā, tam nepieciešams veltīt apmēram 10 000 stundu.
Pilnveido sevi. 10 000 stundas ir vienādas ar apmēram 3 stundām treniņu katru dienu vai 20 stundām nedēļā 10 gadu garumā.
Atrodi laiku atpūtai
Iepazīstieties - tas ir Pēteris. Pēteris strādā 12 stundas diennaktī un viņam tas ne pārāk patīk, taču viņš jūt, ka vairs nav spēka. Kafija un enerģijas dzērieni sniedz tikai īslaicīgu efektu. Notiek pārslodze un Pēteris nonāk slimnīcā.
Pēc iznākšanas no slimnīcas Pēteris paņem atvaļinājumu uz pāris nedēļām. Pēc atvaļinājuma paliek mazliet vieglāk, taču tikai uz īsu brīdi: galvassāpes itin drīz atgriezās un enerģijas līmenis atkal ir tuvu nullei. Ko Pēteris darīja nepareizi? Atbilde ir vienkārša: atvaļinājuma laikā Pēteris neatpūtās, bet gan nepārtraukti domāja par darbu, pārbaudīja e-pastus un sazvanījās ar kolēģiem.
Neatkārto Pētera kļūdas. Atpūties pilnvērtīgi, pārslēdzot uzmanību no savas profesijas uz savu atpūtu. Un pats galvenais - nejūties vainīgs par to, ka aizvadi dienas mazāk intensīvā ritmā kā ierasts.
Neuzkrāj aizvainojumus un dusmas
Kuram gan nav gadījies sadusmoties uz priekšnieku, kurš kritizē Tevis paveikto, vai apvainoties uz kolēģiem, kuri nepasauca līdzi pusdienās? Uzkrājot šīs negatīvās emocijas Tu nodari sev kaitējumu, jo pozitīvajām emocijām gluži vienkārši nav vietas, kur iespraukties. Rezultātā Tu ne tikai aizšķērso ceļu veiksmei, bet arī veicini veselības pasliktināšanos.
Nav nepieciešams sev aizliegt dusmoties vai apvainoties. Labāk mēģini pieņemt šīs emocijas, izanalizēt notikušo un pēc tam vairs par to nedomāt. Situācija šā vai tā jau ir notikusi, tādēļ atstāj to pagātnē un dzīvo tālāk. Pēc dažiem mēnešiem tā Tev vairs nešķitīs tik nozīmīga.
Atbrīvojies no haosa
Haoss - tie ir ne tikai vecie krāmi, kurus Tu glabā gan mājās, gan darba vietā, bet arī visas liekās domas, kas kaitē Tavai produktivitātei.
Vai Tu bieži žēlojies par to, ka Tev trūkst laika, ka esi aizmirsis par svarīgu tikšanos vai ka Tev ir grūti ieturēt darba un privātās dzīves balansu? Šāds haotisks dzīvesveids var novest pie sabojātām attiecībām ar kolēģiem un pat sliktas pašsajūtas.
Taču, ja atbrīvosies no haosa savā dzīvē, Tev kļūs daudz vienkāršāk pārvaldīt darba un mājas lietas, kā arī jutīsi lielāku kontroli pār savu dzīvi kopumā. Un tad arī veiksme vairs nebūs aiz kalniem.
Kārtība - tas nav iedzimts talants, bet gan prasme, kuru var attīstīt. Iemācies sašķirot darbus pa prioritātēm, uzstādi mērķus un plāno uz priekšu.
Kādi ir 7 miljonāru ieradumi? To varēsi uzzināt šajā rakstā