Ar ko motivācijas vēstule atšķiras no CV?
Reizēm var rasties jautājums: kādēļ rakstīt motivācijas vēstuli, ja visa nepieciešamā informācija ir atrodama CV? Motivācijas vēstule - tā nav vienkārši formalitāte. Tā ir iespēja darba devējam gūt pilnīgāku priekšstatu par potenciālo darbinieku (vai praktikantu). Tieši tādēļ ir būtiski saprast, kādas ir galvenās atšķirības starp motivācijas vēstuli un CV. Turpmāk tekstā vari sīkāk iepazīties ar tām.
1. Apjoms
Motivācijas vēstulei jābūt īsai, bet saturīgai. Tās garumam nebūtu jāpārsniedz pusi no lapas, turpretī CV apjoms var būt pat 2 lapas. Atceries, ka pieteikuma vēstule nav Tava CV pārstāsts.
2. Tā ir personīgāka
Motivācijas vēstule nav CV kopija, bet gan izvērstāks papildinājums. Tā Tev ļauj ne vien izcelt spēcīgākās profesionālās īpašības, sasniegumus, bet arī vērst darba devēja uzmanību uz īpašībām, kas būtu svarīgas konkrēto pienākumu pildīšanā. Piemēram, ja CV minēji, ka līdzdarbojies kādā projektā, motivācijas vēstulē vari sniegt sīkāku informāciju par to. Vēstulē vari sniegt plašāku informāciju par to, kur pašlaik strādā vai studē - arī tas var noderēt darba devējam.
3. Vairāk par motivāciju
Pieteikuma vēstule sniedz iespēju parādīt, ka Tevi tiešām interesē šī vakance, izrādīt entuziasmu un pārliecināt potenciālo darba devēju, ka esi motivēts strādāt un gūt panākumus. Īpaši noderīgi tas ir tad, ja raksti vēstuli praksei un nevari lepoties ar pietiekamu darba pieredzi, lai iegūtu kāroto amatu (ja tikko esi absolvējis mācību iestādi vai esi nolēmis kardināli mainīt darbības sfēru). Motivācijas vēstule - tā ir lieliska iespēja uzsvērt savas labākās īpašības.
4. Katrai vakancei - sava motivācijas vēstule
Piesakoties uz dažādām vakancēm, iesakām izveidot katrai no tām atsevišķu motivācijas vēstuli un izvairīties no universālas vēstules izmantošanas. Jo personalizētāka būs Tava pieteikuma vēstule, jo labākas Tavas izredzes. Izanalizē vakances tekstu un atrodi atbildi uz jautājumu “Ko tieši meklē uzņēmums?”. Salīdzini vakancē atrodamās prasības ar savām profesionālajām iemaņām un pieredzi. Parādi, ka Tava pieredze, iemaņas, rakstura īpašības noderēs attiecīgajā amatā, to visu minot motivācijas vēstulē. Atceries, ka ir diezgan viegli atšķirt personalizētu motivācijas vēstuli no nepersonalizētas un vispārīgas. Neļauj nekvalitatīvai motivācijas vēstulei liegt Tev iespēju iegūt kāroto vakanci vai prakses vietu!
5. Formāts
CV satur izvērstu informāciju par Tavu darba pieredzi un izglītību. Turpretī motivācijas vēstuli veido dažas rindkopas, kurās Tu lakoniski paskaidro, kāpēc vēlies strādāt šajā uzņēmumā un kāpēc viņiem būtu jāpieņem darbā tieši Tevi. Zināmā mērā motivācijas vēstule pilda arī skaidrojošo funkciju, jo tajā var iekļaut nedaudz vairāk informācijas par tiem CV ierakstiem, kurus īpaši vēlies izcelt.
Vēlies uzzināt vairāk to, kas ir motivācijas vēstule? Lasi rakstu šeit!
Atslēgvārdi: