2023-04-13 14:47:21

Ķermeņa valoda: 6 ieteikumi veiksmīgai darba intervijai

2016.06.16

Darba intervijas laikā ķermeņa valodai ir būtiska nozīme, jo pieredzējis intervētājs Tevi vērojot spēs nolasīt zīmes, kas atklāj vairāk informācijas par Tavu personību. Tieši tādēļ ir svarīgi piedomāt pie savas uzvedības, kolīdz Tu ierodies uz darba interviju. Šajā rakstā apkopoti daži ieteikumi, kurus ievērojot vari būt pārliecināts par to, ka Tava ķermeņa valoda radīs pareizo iespaidu!

Uzturi acu kontaktu

Tas ir labākais veids kā parādīt to, ka uzmanīgi klausies un iesaisties intervijas procesā. Protams, tas nenozīmē, ka Tev nepārtraukti jāskatās uz intervētāju, taču pacenties uzturēt acu kontaktu vismaz uz dažām sekundēm vienā reizē.

Savukārt, ja Tevi intervē vairāki cilvēki, centies uzturēt acu kontaktu ar viņiem visiem. Uzlūko gan cilvēku, kurš uzdeva jautājumu, gan arī pārējos intervētājus.

Izvēlies atbilstošu pozu

Darba intervijas laikā nevajadzētu sēdēt saspringušam uz krēsla malas, taču arī pārāk atslābināta poza neradīs labu iespaidu, jo intervētājam var šķist, ka Tava attieksme ir pārlieku bezrūpīga.

Tādēļ sēdi taisni un nedaudz paliecies uz priekšu, kad intervētājs Tev uzdod jautājumu - tā Tu parādīsi savu ieinteresētību. Kopumā Tavai pozai jābūt tādai, lai Tu justos ērti, tai pat laikā saglabājot profesionālu iespaidu.

Izmanto žestus ar mēru

Augšup pavērstas plaukstas nozīmē atklātību, turpretī sažņaugtas dūres un pārlieku plaši žesti var liecināt par nervozitāti. Ja nezini, kur likt rokas, vislabāk turi tās klēpī. Šo taktiku gan var izmantot tad, ja intervētājs redz Tavas rokas, jo sēžot pie galda nav labais stils "paslēpt" rokas klēpī.

Intervijas laikā nevajadzētu spēlēties ar matiem, kā arī pārāk bieži pieskarties degunam, jo tas raida signālus, ka cilvēks nerunā patiesību. Savukārt bieža pieskaršanās galvai vai kaklam var liecināt, ka esi nogarlaikojies.  

Darba intervijas laikā noteikti neatgāzies krēslā un neaizliec rokas aiz galvas: šie žesti signalizē par augstprātību. Atceries, ka cilvēks, kurš intervē, vēlas atrast komandai atbilstošāko kandidātu. Atgāšanās krēslā un roku aizlikšana aiz galvas var ierobežot iespējas saņemt vēlamo darbu - visiem patīk atvērti cilvēki, bet ne augstprātīgi.

Intervijas laikā vislabāk izmanto atvērtus un pārliecinošus žestus.

Atkārto intervētāja žestus

Viens no veidiem, kā itin ātri iekarot intervētāja simpātijas, ir atkārtot šīs personas žestus. Neuzkrītoši atkārtojot, piemēram, galvas mājienu vai ķermeņa pozas maiņu, iespējams nodibināt labāku saikni ar intervētāju.

Arī Tu vari vērot intervētāja ķermeņa valodu, tādēļ, ja redzi, ka cilvēks atgāžas krēslā tālāk no Tevis, neesi pārāk uzbāzīgs un necenties intensīvi liekties uz priekšu, lai būtu tuvāk intervētājam. Izturies ar cieņu un vienmēr ieturi profesionālu distanci, jo pirmais iespaids par cilvēku ir visai noturīgs.

Smaidi

Lai arī darba intervija ir visai nopietns “pasākums”, atceries šad un tad pasmaidīt. Smaids palīdz radīt patīkamu sarunas atmosfēru, turklāt tas parāda, ka uzmanīgi klausies intervētāja teiktajā un reaģē uz to. Atceries, ka pirms intervijas noteikti jāizņem no mutes košļene, jo to košļājot Tev nebūs ērti runāt, turklāt radīsi par sevi ļoti neprofesionālu iespaidu. 

Klausies uzmanīgi un runā pārliecinoši

Pārfrāzējot sen zināmu izteicienu - runāšana sudrabs, bet klausīšanās - zelts. Neaizmirsti paturēt prātā, ka intervētāju nevajag pārtraukt, kā arī raugies, lai runājot Tava balss nebūtu pārāk skaļa vai klusa. Runā pārliecinoši, konkrēti un izvairies no dažādiem liekvārdiem (piemēram, “nu”, “emm”, utt.), jo nereti tas, ko Tu saki, nav tik svarīgi kā veids, kā Tu to pasaki. 

 

Apskati jaunākos darba piedāvājumus!