Izplatītākās darba meklētāju bailes un kā tikt ar tām galā
Darba meklēšana lielai daļai cilvēku saistās ar stresu. Gaidāmās pārmaiņas, izaicinājumi, ierastās vides mainīšana - tas viss veicina satraukumu un bailes, kas reizēm var būtiski traucēt darba meklējumos. Taču neļauj, lai stress gūst virsroku pār Tevi un attur no jauniem sasniegumiem karjerā. Apskatīsim izplatītākās darba meklētāju bailes un to, kā ar tām tikt galā.
Bailes nesaņemt darba piedāvājumu
Reizēm ir situācijas, kad Tavs CV un motivācijas vēstule bija perfekti, turklāt Tev labi veicās arī darba intervijā. Tomēr kāroto darba piedāvājumu Tu nesaņēmi. Lai cik grūti tas būtu, ir jāmācās tikt galā ar atraidījumu un tas nav jāuztver personīgi. Mācies no savām kļūdām, lai nākamajā reizē tieši Tu būtu spēcīgākais no visiem kandidātiem.
Bailes izgāzties darba intervijā
Šīs ir diezgan izplatītas bailes, it sevišķi tad, ja ilgu laiku esi strādājis vienā darba vietā un došanās uz darba intervijām Tev nav ierasta lieta. Šajā gadījumā var palīdzēt laba sagatavošanās gaidāmajai darba intervijai. Mūsu karjeras centrā Tu vari atrast dažādus rakstus, kurās sniegti padomi gan par gatavošanos darba intervijai, gan arī par to, kā atbildēt uz āķīgiem jautājumiem.
Bailes nesaņemt vēlamo atalgojumu
Sapņu darbs - tas ir kas vairāk nekā tikai labs atalgojums, citādi jau tas nebūtu sapņu darbs. Taču neraugoties uz to, lielākajai daļai cilvēku arī atalgojums nav mazāk svarīgs kritērijs. Lai saprastu, kādas ir Tavas izredzes iegūt vēlamo atalgojumu, noskaidro, kāds ir vidējais tirgus atalgojums attiecīgajā amatā, un uzstādi to kā pamata atalgojuma kritēriju.
Bailes, ka pārmaiņas būs negatīvas
Ja Tev iepriekš ir nācies strādāt darba vietā, kas Tev nepatīk, tas var radīt bailes par to, vai arī nākamie darba meklējumi būs neveiksmīgi. Neviens nevēlas strādāt darbu, kas ir neciešams, tāpēc darba meklējumus uzsākot, izpēti informāciju par darba devējiem un koncentrējies uz tiem, kas rūpējas par saviem darbiniekiem un spēj nodrošināt labu darba vidi un apstākļus.
Bailes nesaņemt atgriezenisko saikni no darba devēja
Ne katrs uzņēmums var lepoties ar to, ka ikvienam potenciālajam darbiniekam, kas iesūtījis pieteikumu, sniedz atgriezenisko saikni. Ja kopš pieteikuma nosūtīšanas pagājis krietns laiciņš un joprojām neesi saņēmis nekādu ziņu, nemet plinti krūmos. Atceries, ka uzņēmuma klusēšanai nav nekāda sakara ar Tavu nākotni. Pieņem to, ka kāds cits kandidāts var būt atbilstošāks izvēlētajai pozīcijai, turklāt ir pilnībā iespējams, ka nākamajai vakancei, uz kuru pieteiksies, tieši Tu būsi atbilstošākais kandidāts.
Bailes nemācēt sevi "pārdot"
Stāstīt pašam par sevi ir grūts uzdevums. Varbūt Tu neapzinies savas stiprās un vājās puses. Bet varbūt Tu lieliski apzinies, ko spēj, taču Tev nepatīk lielīties. Neraugoties uz iepriekš minēto, Tev jāmēģina saprast, kā vari sevi "pārdot" un ieinteresēt darba devēju. Lūdz padomu draugiem un kolēģiem, kuri palīdzēs noteikt, kas Tev padodas vislabāk, kā arī ieteiks veidus, kā šo informāciju pasniegt.