Ko drīkst un ko nedrīkst rakstīt motivācijas vēstulē
Labi uzrakstīta motivācijas vēstule var radīt par Tevi atbilstošu priekšstatu un palīdzēt iegūt kāroto darbu, turpretī pavirša motivācijas vēstule Tev drīzāk kaitēs nekā palīdzēs. Lai potenciālais darba devējs būtu ieinteresēts uzaicināt Tevi uz klātienes interviju, iepazīsties ar mūsu padomiem motivācijas vēstules rakstīšanā!
Esi pārliecināts
Galvenais pieteikuma vēstulē ir norādīt, kāpēc Tu to sūti un no kāda avota ieguvi informāciju par vakanci. Caur darba devēja rokām katru dienu iziet desmitiem un pat simtiem CV un motivācijas vēstuļu, tāpēc Tavam pieteikumam jābūt drošam, pārliecinošam un uzrunājošam, jo pieteikuma vēstule ir kā darba meklētāja balss. Vēstulē noteikti izmanto spēcīgas frāzes - “esmu pārliecināts”, “noteikti varu” un “es atbilstu”!
Novērtē un piedāvā sevi
Skumji, bet vēl nav izdomāta ideālas vēstules recepte. Katrs darba devējs un viņa pārstāvētais uzņēmums ir atšķirīgs. Izproti kompānijas uzdevumus, konkrētā tirgus specifiku un to, ko vari sniegt, uzsākot darbu attiecīgajā amatā, uz kuru kandidē.
Ja atradīsi atbildes uz jautājumiem “Kā es varu līdzēt šim uzņēmumam?”, “Ko es varu izdarīt šī biznesa labā?”, tad tā jau ir puse no uzvaras. Darba devēji novērtē darbiniekus, kas nebaidās nākt klajā ar iniciatīvām un idejām biznesa attīstībai, kā arī zina savas spēcīgās puses.
Neesi vienpatis
Darba devēja lielākās bažas bieži vien ir par to, kā jaunais darbinieks iejutīsies kolektīvā. Tāpēc uzsver to, ka proti sadarboties un kopīgiem spēkiem sasniegt komandas nospraustos mērķus. Liec saprast, ka būt par daļu no komandas mehānisma nesagādās problēmas.
Esi konkrēts
Neizmanto tādus vārdus kā “varbūt”, “manuprāt”, “iespējams” - tie rada nepārliecinātas personas iespaidu. Esi spēcīgs un ar vārdiem argumentē savu viedokli, jo tā Tev būs vieglāk pārliecināt darba devēju, ka Tu esi piemērots kandidāts vakancei.
Aizmirsti par liekvārdību un “ūdens liešanu”
Motivācijas vēstules apjoms visbiežāk nav norādīts, taču parasti pietiek ar vienu A4 formāta lapu. Lieliski, ja Tu spēj kodolīgi, strukturēti un konstruktīvi aprakstīt savas labākās īpašības, kā arī pastāstīt nedaudz vairāk par savu darba pieredzi.
Nevajag “sarakstīt palagus”, jo tur atšķetināt Tavas personības šķautnes un noderību vakantajam amatam būs patiesi grūti, turklāt tas radīs iespaidu, ka nespēj izteikt savas domas. Neizmanto žargonvārdus – ieturi lietišķu stilu, taču nepārspīlē arī ar dažādiem terminiem (it sevišķi, ja neesi pārliecināts, vai lasītājs tos sapratīs).
Neesi pārāk pašpārliecināts
Būt pārliecinātam un būt pašpārliecinātam ir divas dažādas iezīmes. Ir jābūt pārliecinātam, tomēr nedrīkst aiziet galējībās, citādi var rasties priekšstats, ka izdari darba devējam pakalpojumu, pretendējot uz konkrēto vakanci.
Nefantazē
Ne velti ir teiciens - “meliem īsas kājas”. Pirms sūtīt pieteikumu darba devējam, pārlasi un pārliecinies, vai viss, ko esi rakstījis, atbilst patiesībai. Īpašības, kuras esi norādījis motivācijas vēstulē, noteikti būs jāpamato arī ar reāli paveiktu darbu, tāpēc melot ir bezjēdzīgi.
Turklāt, ja arī Tev izdosies tikt pie darba melīgā ceļā, Tu visdrīzāk nespēsi tikt galā ar uzticētajiem pienākumiem un tas sagraus Tavu reputāciju.